13 Temmuz 2009 Pazartesi

Mor-Moral Taşım Ametist!


Taşlara sarmaya baslamam 4-5 sene oncesine dayaniyor sanirim. İlk tasim da gorunusune vurulup aldigim ametistim olmustu. Okuya ogrene ve ustumde tasirken bende yarattigi pozitif havayla dogru orantili takilip kaldim ametiste. burclara pek baglamam tas secimini, bunu secerken de aklima hic gelmedi ama ayni zamanda yay burcumun tasiymis, eh o halde ne ala...

Meraklilarina biraz detay vereyim dedim, asagidaki bilgiyi ekledim. hem şık bir mucevherdir benim icin, hem nazardan hem de kem gozlerden korur, hem enerjimi tazeler hem de psişik guclerimi artirir (vayyyy psisik guclerin mi var demeyin, var tabii, sezgilerimiz var ya, herkesin var, kullanmayi bilene :p). Herkesin tasiyamayacagi da soylenir. Bodrum'da gezerken takicilardan birinde bir adamla tanismistim. adam parmagimdaki koca ametisti gorunce kiskandi. "Vaaay tasiyabiliyorsunuz demek, cok istiyorum ama beceremiyorum" dedi... "Hayirdir niye" diye sordum. Dogrulari soyletiyormus ona... "Hıh" dedim. "Ben zaten dogrulari soylerim, ondandir kolay tasimam"... Bu kısa anekdottan sonra...
Detaylar icin okumaya devam edin:

Rengi sarı-yeşilden mavi-yeşile değişen feldspat. Ender de olsa şeffafları bulunabilir.

Menekşe ya da mor renkli olan kuvars kristali. Mor yakut ya da mor necef de denir.


PSİKOLOJİK ETKİLERİ:
Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.

Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.

Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.

Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.

Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.

FİZİKSEL ETKİLERİ:
Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.

Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.

Unsuru: Hava
Çakra: Taç, Timüs bezi, Üçüncü göz

Hiç yorum yok: